רשלנות רפואית

רשלנות רפואיתברשלנות רפואית ישנם תמיד שני נפגעים פוטנציאליים, האחד הוא האדם הטוען כי נפגע ממעשי או מחדלי הצוות הרפואי והשני הוא הרופא הצפוי להיתבע. לפיכך, מקרים אלה דורשים משנה זהירות. כאשר נכנס לקוח ובפיו טענות על רשלנות רפואית, הן אמות המידה המקצועיות והן חוש הצדק דורשים כי טענותיו יבחנו ברצינות ובכובד ראש. יש לבחון את כל המסמכים, הבדיקות ושאר הראיות תוך שימת לב לכל פרט ופרט וההשלכות המשפטיות הקיימות.

נדרשת בחינה מדוקדקת, תוך העזרות במומחים רפואיים, שכבר בשלב הבחינה ועוד טרם הגשת תביעה לבית המשפט, ידרשו להתמודד עם כל טענה וטענה, כל פרט ופרט, כדי להקדים את טיעוני הנגד של הנתבעים ולבסס את התביעה. יש לנקוט משנה זהירות ולבסס כל טיעון של התובע וזאת גם על מנת שלא להשתלח באיש צוות רפואי ללא ביסוס, דבר שעשוי להתברר כפגיעה מיותרת. טענות שאינן מבוססות עלולות להתברר כבומרנג לתובע שיצא מבית המשפט ללא סעד, כשידיו על ראשו.

לא כל העלבות מהתנהגות של רופא מביאה לבעיה במקצועיותו ולא כל תוצאה מאכזבת מהבחינה הרפואית מהווה רשלנות רפואית. מכאן, שאנו כאן במשרד לוקחים את התיק ומבצעים את הבדיקות, הכוללות איסוף החומר הרפואי וכל חומר אחר רלוונטי, היוועצות ברופאים וביסוס הפאן המשפטי. אז ורק אז מוגשת התביעה לבית המשפט.


מקרים לדוגמא:

אבחון וטיפול בסרטן:
אדם מבוגר לקה בסרטן. עלתה ההשערה כי הרופאים ובודקי הביופסיות לא איבחנו את המחלה במועד ומכך גם לא קיבל את הטיפול הנאות בזמן. בדיקת הביופסיות על ידי מומחי התובע לא העלתה בשלב הראשון דבר. לאחר בדיקה מעמיקה נוספת התברר כי ביופסיה אחת מיני כמה לא הועברה מהנתבעים לידי התובע. איתור ביופסיה זו ובדיקתה על ידי מומחה מטעם התובע העלתה מיידית כי הסרטן "הסתתר" באותה ביופסיה.
התביעה הסתיימה בבית המשפט ולפני צורך בשמיעת העדים והמומחים בתשלום פיצוי בן מאות אלפי ₪.

שטף דם שגרם לשיתוק:
אשה לא צעירה שהתה כאורחת באולם שמחות, מעדה ונפלה במדרגות האולם. האשה הובהלה לבית החולים ושם שכבה שעות ארוכות מבלי שנבדקה וטופלה כיאות. לאחר מספר ימים הסתבר כי כתוצאה מהנפילה התפתח בעמוד השידרה קריש דם, שאילו היה מטופל במועד, מירב הסיכויים כי האשה הייתה קמה על רגליה. מאחר ולא טופלה במועד יצאה האשה מבית החולים על כסא גלגלים כשהיא משותקת בפלג גופה התחתון.
האשה נזקקה לעזרת אחרים, למיכשור יקר ולהתאמת מגוריה עקב נכותה הקשה. בסופו של דבר פוצתה בסכום משמעותי שביטא את צרכיה המיוחדים ואת הכאב והסבל שהיוו את מנת חלקה.

זיהום בשל ניתוח לתיקון פגם בלב:
ילדה נולדה עם פגם בלב, עברה ניתוחים ובמהלכם לקתה בזיהום קשה שהביא לקריסת מערכות בגופה. לאחר שנים של דיונים משפטיים ובהתפתחות הרפואה התברר בבדיקה כי למרות ניזקה הרב יש לייחס את חלקו הגדול לתסמונת גנטית שלא ניתן היה לאתר אותה בעת אישפוזיה וגם לא בעת הגשת התביעה. למרות זאת, ניתן היה לייחס את החלק הקטן מנזקיה לרשלנות רפואית. מאחר ומדובר בנערה שסובלת מפגמים מרובים עלה כי פגמיה אינם מאפשרים לה להתמודד גם עם החלק המצומצם המיוחס לרשלנות. שאילו היתה נערה בריאה היתה יכולה להתמודד עם קשייה ביתר קלות. לפיכך פוצתה בסופו של דבר בסכום ששיקף את החלק בנכותה אותו ניתן לייחס לרשלנות.

​שם הגדולים 3

תל אביב 6806546

טל: 03-5440505
נייד: 054-4777750
פקס: 1533-5440505

מייל- 
morelld@morell-law.com

 

פייסבוק- http://on.fb.me/1na8mNc

  

פרטי התקשרות

 

קידום+ בניית אתרים תדמיתיים